Evde Sağlık Hizmetleri
14 Mayıs 2022

Evde Sağlık Hizmetleri Telefon numaralarımız: 0414 552 12 46 - 0533 156 22 42

Yaşlılık ya da her hangi bir sağlık sorunu nedeniyle sağlık kuruluşlarına ulaşmada zorluk çeken hastalara evde verilen sağlık hizmeti evde sağlık hizmeti olarak adlandırılır. Evde sağlık hizmetleri, hastanın muayenesi, tanı ve tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini içerir. Bunun yanında tanısı konulmuş hastanın, ilgili kliniklerce düzenlenmiş ve evde devam edecek olan tedavilerinin takibi, uygulaması ve hasta yakınlarının ya da bakmakla görevli kişilerin hastanın tedavisi ve takibi ile ilgili eğitimi de bu kapsamdadır.

Evde Sağlık Hizmetlerinden Kimler Faydalanabilir

Genel olarak, çeşitli sebeplerle hastane veya bir başka sağlık kuruluşuna ulaşmada güçlük çeken veya evden çıkmaması gereken bireyler bu hizmetten faydalanır:

Evde ailesi ile birlikte ya da yalnız yaşayan, engelli, yaşlı, bağımlı, bakıma muhtaç bireyler,

Ventilatör veya oksijen konsantratörüne (solunum ya da oksijen cihazına) bağlı kronik bronşit gibi solunum sistemi hastaları,

Hareket kısıtlılığı olan ileri derecedeki kas hastaları,

İleri derecede ve evden çıkmalarını engelleyecek kadar ileri nörolojik hastalıkları (felç, parkinson, alzheimer vs) olan bireyler,

Hastanede gördüğü tedavi veya ameliyatı sonrasında taburcu edilen, hareket kısıtlılığı olan ve tedavisinin devamının evde sağlanması gereken hastalar,

Kaza geçirmiş olup hareket kısıtlılığı olan kısa veya uzun süreli sağlık hizmetlerine gereksinim duyan hastalar,

Bağışıklık bozukluğu vb nedenlerle hareketli olduğu halde evden çıkmaması gereken hastalar.

Evde Sağlık Hizmetlerine Nasıl Başvurulur

Evde sağlık hizmetlerine, günün 24 saatinde, yalnızca 444 38 33 numaralı telefonu arayarak başvurabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra, başvurunuz hastanemize iletilir. Daha sonra birimimizden size telefonla arayacağız ve ziyaret için randevu vereceğiz. Yani başvurunuzu yaptıktan sonra bizden telefon bekleyin.

Hizmetin verilmesi

Evde sağlık hizmeti için ekiplerimiz hafta içi mesai saatlerinde hastalarımızı ziyaret etmektedir.


EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNDE 

1 Uzman Doktor
2 Pratisyen Hekim 
1 Hemşire
2 Ebe
2 Yaşlı Bakım Teknikeri
1 Evde Bakım Teknikeri
2 ŞOFÖR
3 Evde Bakım Aracı  
Mobil Numaramız; 0533 156 22 42 
Hizmet Yerimiz Hastane giriş Katında K.b.b. Poliklinik Servisinde Evde Bakım Polikliniği
OLMAK ÜZERE FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.


FAALİYETLERİ:
EVDE SAĞLIK BİRİMİNE BAŞVURU DURUMUNA GÖRE İLÇE MERKEZ MAHALLE VE KÖY OLMAK ÜZERE DEĞERLENDİRİLEREK MERKEZİN  BAŞVURULARI  MÜMKÜN OLDUĞU SÜRECE AYNI GÜN ZİYARET EDİLEMESİNE  KÖY BAŞVURULARI İSE RANDEVU VERİLEREK HİZMET VERMEKTEDİR .
EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ FAALİYET OLARAK RANDEVU DAYALI HİZMET VERMEKTE OLUP  MERKEZ MAHALLE VE KÖYLER OLMAK ÜZERE SİVEREK SINIRLARI İÇERİSİNDE EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNE BARU YAPAN HASTALARININ ZİYARETİNİ RANDEVU USULÜYLE GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR.